PRZENOŚNIKI

Nośniki części obrabianych (WT) działają jako część systemu przenoszenia, który kieruje produkty wzdłuż optymalnej ścieżki przez linię montażową. Te elementy spoczywają na dwóch taśmach przenośnika, który napędzają je. Szyny prowadzące zamontowane z boku profilu taśmy kierują nośniki przedmiotu obrabianego.

Płytki oporowe cynkowane stalowe i z tworzywa w każdym rogu uchwytu przedmiotu obrabianego służą do bezpiecznego przytrzymywania go na zatrzaskach. Płytki oporowe stykają się również z czujnikami przełączników, ogranicznikami i innymi elementami zamontowanymi na przenośniku.


W podstawie uchwytów przedmiotu obrabianego znajdują się frezowane rowki. Dzięki temu można je rozdzielić za pomocą stoperów. Dodatkowo, gdy konieczne jest przetworzenie produktu od dołu, na życzenie można zastosować ramowy uchwyt przedmiotu obrabianego. Na tych elementach usuwa się cały obszar wewnątrz rowków.

Szyny centrujące mogą być instalowane na odpowiednich stanowiskach obróbki, gdzie współpracują z kołkami centrującymi, które są standardowo montowane na spodniej stronie nośników przedmiotu obrabianego. Takie podejście zapewnia dokładność centrowania ± 0,2 mm. W celu jeszcze dokładniejszego pozycjonowania (± 0,02 mm), uchwyt przedmiotu obrabianego może być opcjonalnie wyposażony w tuleję centrującą w połączeniu z urządzeniem centrującym (HZE, ZED itp.).

Dodatkowe dane techniczne tego przenośnika można znaleźć tutaj.

Przenośniki specjalne na zamówienie info@ok-strojservis.pl