Bieżnia promieniowa 180 °

Radialne bieżnie umożliwiają zmianę kierunku nośników przedmiotu obrabianego między dwoma przenośnikami o 90 ° lub 180 °. W odróżnieniu od konwencjonalnych przenośników narożnych, umożliwiają one zachowanie orientacji nośników przedmiotu obrabianego (zewnętrzna krawędź pozostaje na zewnątrz). Aby uniknąć przeciążenia w zakrzywionym segmencie, nośniki przedmiotu obrabianego są oddzielane przed przejściem na tor promieniowy. Po opuszczeniu bieżni promieniowej wprowadza się następny nośnik przedmiotu obrabianego. Nośniki przedmiotu obrabianego są napędzane wzdłuż toru radialnego za pomocą rolek, które z kolei napędzane są obracającym się dyskiem. 

Ścieżka promieniowa o kącie 180 ° służy do łączenia z pasem linii biegnącej w kierunku równoległym. Prześwit między równoległymi sekcjami taśmy wynosi dokładnie 106 mm. Jeśli potrzebna jest większa odległość, można to osiągnąć za pomocą dwóch 90 ° promieniowych odcinków toru w połączeniu z pośrednią sekcją pasa.

Standardowo ścieżki promieniowe są dostępne w rozmiarach 160 × 160, 240 × 240, 320 × 320 i 400 × 400 mm. Rozmiary niestandardowe mogą być dostarczane na żądanie. 

ZALETY

  • Orientacja przedmiotów pozostaje taka sama.
  • Bardzo wytrzymały i odporny na zużycie.
  • Dostępne z silnikiem AC lub EC.

 

Dodatkowe dane techniczne można znaleźć tutaj.

Przenośniki specjalne na zamówienie info@ok-strojservis.pl